wtorek, 27 kwietnia 2010

Jeszcze chwila i zmienię zamienię czasowniki w tytule blogu... Wygląda na to, że więcej oglądam niż czytam, aaaaaa, to nie jest takie oczywiste jednak. Bo udało mi się skończyć właśnie jedną z kilku czytanych "na raz" książek.

Jakiś czas temu oglądałam ją w księgarni, teraz udało mi się ją wypożyczyć w biblio: "Egzamin z życia" Barbary Walters. Barbara Walters to słynna dziennikarka telewizyjna, a do historii przeszła jako pierwsza kobieta współprowadząca program informacyjny. Tak, to była historyczna chwila, wiem, że w głowie się nie mieści, ale na przełomie lat 50/60tych kobieta pełniła jedynie rolę ozdobnika i tak też była traktowana. Walters zasłynęła również z licznych wywiadów ze sławnymi osobistościami świata polityki, między innymi z Fidelem Castro,  Goldą Meir [pierwszą - i na razie jedyną - premier Izraela], Jasirem Arafatem, Mu'ammarem Kadafim, Hugo Chavezem, także z Wojciechem Jaruzelskim i Lechem Wałęsą; czy ze świata filmu, sztuki: Trumanem Capotem, Audrey Hepburn, Christopherem Reeve. To ona też przeprowadziła się pierwszy wywiad z Moniką Lewinsky po aferze "rozporkowej".

Książka fascynująca, z mnóstwem historii, na tle przemian obyczajowych i politycznych, opowiadająca o początkach i kulisach produkcji programów telewizyjnych. To też opowieść o niej samej, rodzicach, niepełnosprawnej intelektualnie siostrze, mężczyznach swego życia i adoptowanej córce [nie mogła mieć własnych dzieci ze względów zdrowotnych]. To także opowieść o walce o pozycję w świecie zdominowanym przez mężczyzn, o to, by się utrzymać na tej pozycji zawodowo i finansowo. A także opowieść, o jakie koszty w związku z tym poniosła jako kobieta i matka...


4 komentarze:

  1. Nie nadążam z czytaniem Ciebie :):*

    OdpowiedzUsuń
  2. Aaaaa, przystopuję, przystopuję, ale jak nie zapiszę, to zapomnę.... ;)))

    OdpowiedzUsuń